OXFORD N°5: Jsme budoucí studenti…

No to si pište!… nebo jsme se tak aspoň v pátek chtěli tvářit.

Tento článek pro vás píšu v pět ráno a doufám, že se zase moc nerozkecám… Ikdyž s ospalkami v očích a měsícem na obloze to asi nebude tak žhavý.

Pondělí by se dalo nazvat již tradičně návratem k zamlženým uzlům a celkově k pracovnímu týdnu. Počasí se dostává ze stavu typikl brytiš vedr do kategorie chladné a plíživé typical british weather a konečně začínám oceňovat svoji myšlenky vzít si na stáž svůj nově nabytý voyeurský kabát. Aby ten den ale byl i něčím zajímavý, tak se ke mně v neděli dostalo křížem krážem tričko připravovaného crossfitového boxu, na který se neskutečně těším a tričko zbožňuji!

Rozhodl jsem se teda, že mu dám chvilku Oxfordské slávy půjdu ho (respektive se) vyfotit na pozemky Bradavic. Při převlékání se mi sice málem ofoukla bradavka, ale co bych pro Mergiho neudělal… Sranda ale nastala při pořizování záběru… Nejen, že pro krásu trička se nebe rozhodlo vytvořit to nejkýčovitější světlo za posledních 100 let, ale taky během mého forever alone stylu focení na samospoušť si k telefonu na lavičce sedl starý pán s manželkou a obdivovali nenjen budovy za mnou ale i celý proces tvorby fotky a na konci se mě zeptali, jestli prostě nechci vyfotit rovnou pánem… Výsledkem je moc povedená support fotka! Tímto končím pondělní vsuvku a začínám se děsit jak moc jsem se rozepsal jenom o pořizování jedné fotky!

IMG_2876
Den soustření se abych na sebe svou třesouí se rukou nehodil vše v okolí!

Úterní zajímavostí nejspíš bylo jen to, že se domácí kocour (nebo kočka… tvařme se, že kočka ať si připadám lépe) rozhodl udělat si ze mě svého nového páníčka, který sice nemění kočičí záchod a nedává najíst, za to ale dokonale škrábe za uchem! Mám jeho a 3451 chlupů všude.

Středu se čtvrtkem nenápadně přeskočme aby to nebylo moc na dlouho a nemusel vymýšlet pohádky o tom, jak jsme seděli u stolu za 2 monitory v práci. Stále jsem ale v módu, že mě to docela baví!

Pátek byl dnem D tohoto týdne! Proč? To proto, že Oxfordská univerzita pořádala 15. září den otevřených dvěří pro nadějné a budoucí studenty (orig. prospective students)…

Pro nás to znamenalo jediné: Zkrátit fous (Mirka nemusela) a zahrát si na ten den na nadějné a budoucí studenty a díky tomu navštívit nevídaná místa všech kolejí. Ve skutečnosti, kdo řekl, že bychom nemohli být potenciální studenti? Věk na to ještě dejme tomu máme a po 4 letech na medicíně bychom mohli mít i dostatek znalostí! Tak jsme to zkusili. A nelitovali!

Teda asi litovali, protože tolik nádhery a nadšení do vysokoškolského života a studíí jsme dlouho neviděli! Šli jsme se v prodloužené obědové pauze podívat do Harrym Potterem a Alenkou proslulé Christ Church College, svými absolventy a jeleny opěvované Magdalen College a množstvím mediků známé Queen’s College.

Asi nevím jak moc cool je bydlet jako student v hradě, nosit na všechny významné akce (od imatrikulace počínaje, zkouškami pokračuje, a promocemi konče) háby a hranatou čepicí skoro jako z Harryho, povinně v prváku večeřet ve společenské místnosti spolu se všemi ostatními členy koleje a mít na koleji speciální část určenou pro příjezd královny… Asi je to tak moc cool, že ti z toho exploduje hlava a ego vystřelí do jiné galaxie!

IMG_2890
Let me take a #catfie

Podmínky pro studenty jsou neskutečné. Ať už ty aktuální co potřebují (typu kolejní knihovna otevřená 24/7, kolejní výčep a podobně), nebo ty dlouhodobé co si čech dokáže vymyslet jako první (kde na to proboha vezmu peníze?!). Oxford se tváří, že ten, kdo bude peníze potřebovat, ten je s jeho pomocí najde.

Celou pohádku potom dokresluje fakt, že při brouzdání na internetech na nás vyskakují reklamy Masarykovi univerzity, která se propaguje jako THE CHEAP ONE (a další krásy) a já bych chtěl moc poprosit naši fakultu (a taky celou univerzitu) aby popřemýšlela nad myšlenkou mediální propagace MUNI. Vůbec se mi nelíbí, že by o nás ve světě mají vědět to, že jsme ta LACINÁ univerzita z ČR! Mám svou alma mater rád, nosím hrdě mikinu s jejím názvem tady v Oxfordu (na nejlepší univerzitě na světe!!!) a nechci aby si o nás něco takového mysleli.

IMG_2929
Lads & Chips

Při tomto rozhořčení jsem úplně zapomněl, že jsme se večer spolu s francouzskými kolegy vydali nejen do klasického pubu na klasické britské pivo (prej fuj, já jel colu) ale taky na nejlepší fish&chips in da town do hospůdky zapadlé mezi domy. Nejen, že to byla fakt ta nejlepší ryba s hranclema, co jsem jedl, ale taky pokec s frantíky byl překvapivě dokonalý!

V sobotu jsme si naopak hráli na děti, pobíhali po městě a sbírali nálepky do dětského pasu z místních kultruních budov (chápej muzea, galerie, zahrady). Dostali odznáčky a magnetky a byli šťastní… Pokud někdy pojedete do Oxfordu rozhodně doporučuji navštívit jak přírodopisné muzeum (plné všeho a ve obřích množstvích), tak muzeum umění Ashmolean! Neprohloupíte, nezchudnete o libry a odejdete poznamenaní neskutečnými sbírkami místních vzdělanců.

Na neděli jsme si naplánovali výlet do druhého proslulého univerzitního města Cambridge. A řeknu vám… Buď jsme už zmlsaní naším městem a nebo Cambridge  prostě nechytlo ducha a punc významnosti jako Oxford. Takže se celý den nakonec nesl ve jménu hledání jídla, kávy, čokolády a autobusu. Vše zachránila procházka částmi zahrad světoznámě proslulé Trinity College a dokonalý déšť poblíž. Jo a ať jdete v Cambridge kamkoliv, vždy jste maximálně 2 minuty od historikého centra (a to vám i cedule hrdě hlásí).

Tak a jsme za půlkou! Ubíhá to nadzvukově. Jonáš s Mirkou ve středu odjíždí, semestr začíná a já vám všem přeju jeho úspěšný a poklidný start!!!

Tak a teď už můžu vstávat

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s